ويزای دانشجويی Bijan Assil - Student Visa

Bijan Assil UP

توجه: تمام موارد در این وب سایت اطلاعات در مورد خدمات مهاجرتی است و هیچگونه جنبه نصیحت ندارد.

دانشجویان عزیز و متقاضیان تحصیل درایالات متحده آمریکا:


سخنان هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا پیرامون قوانین جدید ویزای دانشجویی برای ایرانیان (بسیار مهم)

ضمن عرض سلام وخسته نباشید
در صورت تمایل جهت اخذ پذیرش دانشگاهی در آمریکا به موارد زیر توجه نمائید.

بیژن اصیل متخصص ومشاور رسمی مهاجرتی با تجربه ۳۳ سال فعالیت متداوم خود در جهت امور مهاجرتی ،دانشجویی و سرمایه گذاری از ایالت کالیفرنیا, راهنما ومشاور مورد اعتماد شما ، در مسیر جستجوی دانشگاه معتبر و مورد تائید ایالات متحده آمریکا می باشد.

دانشجوی عزیز دفتر ما قادر است برای شما عزیزان، درخواست پذیرش به دانشگاه های معتبر در کشور آمریکا و بدون داشتن آیلتز و تافل ارائه کند. پذیرش شما به صورت کاندیشنال بوده و بدین معنی است که شما باید دوره زبان را در آمریکا و در دانشگاه بگذرانید. در زمان شروع دانشگاه کلاس های تافل و ایلتز را گذرانده و بعد از آن وارد دوره اصلی دانشگاه خواهید شد.

باید بدانید که سفارت امریکا برای گذراندن دوره زبان به تنهایی به سهولت ویزا نمی دهد.

حق الزحمه این دفتر بستگی دارد به نوع پذیرش (لیسانس یا فوق لیسانس) که شامل پرداخت نام نویسی اولیه و در خواست گرفتن پذیرش و همیاری شما در ارائه درخواست ویزای F-1 به سفارت آمریکا خواهد بود

توجه بفرمایید:

1. اولین و مهمترین نکته جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های آمریکا، آشنایی با زبان انگلیسی و داشتن نمره مشخص در یکی از دو امتحان استاندارد تافل و یا آیلتز می باشد.
برای ورود به دوره لیسانس و فوق لیسانس حداقل مورد نیاز متفاوت می باشد. طبیعتاً جهت ورود به دوره فوق لیسانس شما به نمره بالاتری احتیاج خواهید داشت.

داشتن حداقل نمره مشخص در این دو امتحان لازمه ورود به برنامه تحصیلی دانشگاه های این کشور می باشد. این مسئله یکی از بزرگ ترین مشکلات دانشجویانی میباشد که قصد خروج از کشور و ادامه تحصیل در آمریکا را دارند. ما بهترین راه حل را در کمترین زمان ممکنه به شما ارائه خواهیم داد.

2. بسیاری از دانشجویان و دانش آموزانی که هدف ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر درسی را دارند در جستجوی راهی مناسب برای گذراندن سریع تر دوره های زبان انگلیسی می باشند. در ایران شما میتوانید این دوره ها را با کیفیت بسیار پائین و در محیط بسته و محدود والبته با هزینه بالا بگذرانید. یکی از مشکلاتی که بسیاری از دانشجویان و متقاضیان با ما در میان گذاشته اند پیرامون مسئله زمان و طولانی بودن دوره های آموزشی در ایران میباشد. اموزشگاه های معتبر همیشه با کمبود فضای آموزشی و مشکلات ثبت نام برای متقاضیان رو برو هستند و نتیجه حاصل از این کلاس ها چشم گیر نبوده و اغلب دانشجویان شکایات فراوانی از به هدر رفتن زمان و انرژی در این کلاس ها دارند.

در صورتی که بسیاری از دانشگاه های آمریکایی دوره های بسیار سطح بالای زبان انگلیسی را در این کشور و در دانشگاه های معتبر برگزار می نمایند. و شما بعد از اخذ پذیرش برای دوره زبان انگلیسی با اخذ ویزای دانشجویی وارد ایالات متحده امریکا شده و به فراگیری زبان خواهید پرداخت.
این دوره "دوره آموزشی زبان انگلیسی و آیلتز" نام دارد و شما با گذراندن دوره آموزشی زبان انگلیسی و موفقیت در امتحان نهایی, مجوز ورود به دوره تحصیلی لیسانس یا فوق لیسانس را دریافت می نمائید.

نکته مهم: توجه نمائید جهت ورود به این برنامه درسی نمره تافل و آیلتز مورد نیاز نمی باشد.

3. پس از طی نمودن دوره ذکر شده و کسب نمره مناسب، شما قادر خواهید بود به انتخاب رشته مورد نظر خود جهت ادامه تحصیل بپردازید و بلافاصله از طرف دانشگاه فرم جدید I-20 دریافت خواهید نمود. این فرم(برگه رسمی از اداره آموزشی ایالات متحده) اجازه اقامت شما در مدت زمان تحصیل در امریکا میباشد.
4. دانشگاه های معتبر در استان های کالیفرنیا، اوهایو، کلورادو، یوتا با برنامه های درسی پیشرفته و دوره های آمادگی آیلتز بهترین گزینه شما در جهت ادامه تحصیل و زندگی در ایالات متحده امریکا میباشد.

برنامه درسی و شیوه ارائه واحدها:

دوره متمرکز و فشرده آیلتز:
· 6 مرحله اموزشی
· کلاس های آموزشی IELTS
· مشاوره آکادمیک توسط متخصصان رشته ها برای دانشجویان متقاضی کارشناسی
· برگزاری ماهانه امتحان رسمی IELTS در دانشگاه (این امتحان را پس از پایان دوره زبان در خود دانشگاه ثبت نام و برگزار می نمایند)
· دوره های ویژه آمادگی تحصیلی جهت ارائه به دانشجویان کارشناسی ارشد

برنامه درسی:

برنامه درسی دانشگاه شامل سه واحد اصلی میباشد.

6 ساعت در هفته Writing
4 ساعت در هفته Vocabulary/Reading
4 ساعت در هفته Listening/Speaking

· همچنین دانشجویان باید یک واحد اجباری از بین واحدهای تاریخ آمریکا، زمین شناسی، فرهنگ وتمدن آمریکا، مکالمه اجتماعی، تجارت، هنر را به انتخاب خود بگذرانند. این کلاس ها به صورت عمومی و بسیار آموزنده میباشد و باعث تسریع یادگیری شما خواهد بود.
· دانشجویانی که بعد از گذراندن دوره آموزشی زبان قصد ورود به دوره کارشناسی یا فوق را دارند باید واحد امادگی امتحان آیلتز را نیز انتخاب نموده و به صورت همزمان بگذرانند.

در زمان بعد از ظهر( بعد از کلاس های روزانه) دانشجویان باید یک یا دو مورد از فعالیت های زیر را انتخاب نموده و در آن ها مشارکت نمایند.

· برنامه های آماده سازی دانشجویان برای دوره های تحصیلی
· تجربه های گردشی و سیاحتی خارج از دانشگاه (این برنامه ها توسط دانشگاه و با مجوز رسمی برگزار می شود.)
· مشارکت های اجتماعی ( فعالیت هایی که هر هفته به صورت مداوم برگزار میشود و فرصت مناسبی جهت تمرین مهارت های زبان انگلیسی در محیط خارج از کلاس درس می باشد)

برنامه آمادگی تحصیلی برای دانشجویان متقاضی کارشناسی ارشد:

· دوره های امادگی امتحان های GRE و GMAT
· دوره Reading and Writing مخصوص دانشجویان ارشد
· واحد های پیش نیاز کارشناسی جهت ورود به دوره ارشد( شامل همه رشته ها نمی باشد)

موارد مهم:

· پس از به پایان رسیدن دوره زبان و آیلتز و کسب نمره مورد نیاز برای ورود به برنامه درسی، شما می توانید در رشته های مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهید.
· پس از ورود به آمریکا امکان تغییر دانشگاه با داشتن شرایط دانشگاه مقصد امکان پذیر می باشد. و امکان تحصیل در کلیه رشته ها با داشتن شرایط لازم مهیا می باشد.
‫· بخاطر داشته باشید برای ثبت نام اولیه در این دانشگاه و گرفتن پذیرش شما وجهی پرداخت نمی کنید.
· پروسه اقدام دانشجویی بین المللی بسیار پیچیده و زمانبر میباشد. ما به شما کمک خواهم کرد که این مراحل را به آسانی و با موفقیت طی نموده و به آرزوی خود جامه عمل بپوشانید.
· اگر تصمیم به انجام این کار دارید باید بدانید که حدودا چند ماه قبل از شروع برنامه های درسی باید با ما تماس بگیرید. و در زمان مناسب و در کنار شما به انجام مراحل مختلف این سفر خواهیم پرداخت.
· مدارک این دانشگاه ها مورد تایید وقبول وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران میباشد.
· دوره لیسانس 4 سال و ارشد 2 سال میباشد.(بعد از دوره زبان)
· خوابگاه و غذاخوری دانشگاه ها از کیفیت بسیار بالا و متفاوتی برخوردار میباشند. و به هیچ وجه قابل مقایسه با ایران نمیباشند. شما در محیطی کاملا امن و سرشار از دوستی و عاطفه به ادامه تحصیل خواهید پرداخت.
· اجازه کار به دانشجویان کارشناسی و ارشد در محیط دانشگاه داده خواهد شد.

به خاطر داشته باشید بعد از ورود به امریکا و ورود به دانشگاه، شهریه دوره های زبان را شخصا" پرداخت خواهید نمود. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ما در تمامی مراحل شما را در جریان جزئیات هزینه ها قرار خواهیم داد و هیچگونه تصمیمی و پرداختی بدون مشورت انجام نخواهد پذیرفت.

مهم:
شما در زمان اخذ پذیرش پول کلاس ها وشهریه دانشگاه را پرداخت نمی نمایید. باید مبلغ 28 هزار دلار آمریکا یا معادل آن به ریال را در حساب بانکی خود داشته باشید. احتیاج به پرداخت آن در زمان اخذ پذیرش نیست. فقط نامه بانک به زبان انگلیسی که حاوی گزارش حساب شما میباشد و مبلغ سپرده یا پول در حساب بانکی در گردش شما را نشان می دهد کافی است. شما می توانید این نامه را از اسپانسر دیگری غیر از پدر و مادر خود نیز بگیرید. این مدرک دلیل استطاعت مالی شما برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در یکسال درسی می باشد و توسط شعبه ارزی بانک شما در ایران ارائه میشود.

از این 28000 دلار 12000 دلارشامل هزینه یکسال دانشگاه می باشد چه زبان و چه رشته شامل اتاق, غذا, بیمه و کتاب میباشد هزینه dormitory دانشگاهی و 16000 دلار .

اقدامات بعدی جهت مراجعه به سفارت آمریکا و اخذ ویزای دانشجویی میباشد. در یکی از کشور های دوبی، ترکیه، قبرس برای شما وقت سفارت گرفته میشود و به شما خبر داده می شود که آماده سفر برای اخذ ویزای دانشجویی خود باشید.

دقت کنید که مواردی که در سفارت و کلیه مراحل ویزا با آنها مواجه خواهید شد بعد از عقد قرار داد با ما برای شما توضیح کامل داده خواهد شد و موفقیت شما در این مرحله وابسته به سال ها تجربه ما در این زمینه میباشد. مواردی چون سوالات افسرهای سفارت پیرامون تحصیل، مدارم مورد نیاز، مدارک مالی، مدارک درسی و ترجمه های مدارک شناسایی و غیره

لطفا در صورت تمایل برای شروع کار مدارک زیر را هرچه سریع تر برای ما ایمیل بفرمایید:

1. کپی صفحه اول پاسپورت
2. کپی تمام صفحات شناسنامه و ترجمه آن
3. آدرس ایران و کدپستی و شماره های تماس
4. کپی دیپلم و اخرین مقطه تحصیلی به علاوه ترجمه آن ها (با مهر دادگستری باشد و مهر وزارت امور خارجه احتیاج نیست)
5. کپی و ترجمه کارت ملی
6. گواهی بانکی
7. توضیح گذشته دانشجو در چند خط به صورت کوتاه

چنانچه تصمیم گرفتید که کار خود را با این دفتر شروع کنید، لطفأ با ما تماس گرفته تا جهت ارسال پول صرافی معتبری را معرفی نماییم.

مطالب ذکر شده فوق به عنوان نصیحت نمی باشد و صرفاَ اطلاعات جمع آوری شده پیرامون امور ویزای دانشجویی میباشد.

نمونه برنامه روزانه دوره های زبان

  دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
صبح Writing Listening / Speaking Writing Listening / Speaking Writing سفر خارج از دانشگاه
صبح واحد انتخابی   واحد انتخابی     سفر خارج از دانشگاه
ظهر برنامه آمادگی درسی Reading / Vocabulary     Reading / Vocabulary سفر خارج از دانشگاه

 

جدول هزینه ها

هزینه های زیر مربوط به هر دوره و بر اساس تعداد هفته میباشد

cost

 

سوال های شما پیرامون پذیرش و ویزای دانشجویی

 1. چقدر طول میکشد تا پذیرش آماده شود؟
  بین 8 تا 12 هفته از زمان تحویل مدارک به دانشگاه طول میکشد تا جواب دانشگاه در مورد پذیرش به ما داده شود. طبق تجربه بیشتر پرونده ها به وقت بیشتری نیز نیاز دارند.
 2. چه قدر هزینه تحصیل و چه قدر هزینه زندگی هستش؟
  سالیانه بین 12 تا 15 هزار دلار هزینه تحصیل و 15 هزار دلار هزینه زندگی و مسکن و خرج های دیگر
 3. پول اسپانسر چه قد باید تو حساب بمونه؟
  زمان ماندن پول در حساب مهم نیست شما باید گواهی بانکی را گرفته و حداقل به اندازه یک سال تحصیل و زندگی پول داشته باشید که حدود 40 هزار دلار می باشد. احتیاج نیست پول در حساب بماند
 4. آیا کار هم میشود کرد هم زمان با تحصیل؟
  دانشجوی بین المللی اجازه کار در محیط دانشگاه و آن هم 20 ساعت در هفته را دارند منوط به موجود بودن کار و توانایی دانشجو. دانشگاه وظیفه ای در ازای ارائه شغل به دانشجو ندارد. ساعتی 10دلار پرداخت خواهد شد و این پرداخت پاسخگوی هزینه های دانشگاه و زندگی نخواهد بود و فقط کمک خرج می باشد
 5. اسپانسر کی باید باشه؟
  هر کسی که برای شما پرداخت پول و هزینه ها را انجام میدهد اسپانسر شما می تواند باشد. حتی دوست و فامیل
 6. مدت تحصیل چه قده؟
  کارشناسی 4 تا 5 و ارشد 2 تا 3 بسته به تعداد واحدی که در سال گرفته میشود.
 7. رشته و دانشگاه رو میشه عوض کرد؟
  در صورتی که از دانشگاه دیگری پذیرش بگیرید و I-20 برای شما فرستاده شود با موافقت دانشگاه و اداره مهاجرت امکان پذیر می باشد
 8. کلا کار ما چقدر طول میکشه؟
  حدودا 4 تا 5 ماه ولی زمان سفارت و پذیرش قابل پیش بینی دقیق نیست.
 9. اگه ویزا ندادن چی میشه؟
  در صورتی که سفارت ویزا ندهد دلیل رد شدن به شما اعلام خواهد شد. اگر امکان بر طرف کردن مشکل وجود داشته باشد باید مشکل حل شود و دوباره با گرفتن پذیرش جدید و درخواست وقت جدید برای درخواست فرجام به سفارت مراجعه شود.
 10. چه رشته ای بهتر پذیرش میدن؟
  رشته ای که به رشته تحصیلی شما نزدیک تر باشه و واحد های تخصصی با نمره بالا پاس شده باشد
 11. حداقل معدل برای لیسانس و فوق لیسانس چنده؟
  برای دوره لیسانس معدل دیپلم باید از 15 به بالا باشه و رشته هر چیزی میتونه باشه حتی فنی حرفه ای و پیش دانشگاهی الزامی نیست. برای ارشد باید معدل بالای 13 باشه ولی بعضی از رشته ها بالای 15.
 12. ترجمه باید تایید وزارت علوم و خارجه بشه؟
  مهر دادگستری کافی است و برای مدارک درسی مهر وزارت علوم نیز برای دانشگاه های دولتی و وابسته به دولت. دانشگاه آزاد مهر وزارت علوم نمی خواهد.
 13. پولمون رو چه جور بفرستیم؟
  به قسمت دانشجویی مراجعه بفرمایید توضیح داده شده است
 14. ویزا چند ساله میدن؟
  برای کارشناسی 5 سال و ارشد 3 سال
 15. بعدش میشه بمونیم؟
  در صورتی که قصد ادامه تحصیل داشته باشید و یا اینکه در مدت 1 سالی که مهلت دارید شغل یا اسپانسر پیدا بکنند امکان پذیر است. 
 16. آیا به دانشجو کرین کارت میدهند؟
  بله. را های مختلفی برای هر انسان در آمریکا وجود دارد که بتواند گرین کارت بگیرد. 1. پیدا کردن کار فرما 2. ازدواج با یک سیتیزن آمریکایی 3. از طریق خانواده و بسیار راه های دیگر
 17. آیا میشود در دوران تحصیل برای دیدن فامیل به ایران رفت؟
  بله. ولی به یاد داشته باشید برای برگشت حتما باید I-20 معتبر در دست داشته باشید و بعد به سفارت مراجعه کنید. و همین طور برای گرفتن وقت سفارت دفتر ما شما را همیاری خواهد کرد.
 18. وقت سفارتو شما میگیرید؟
  در صورتی که شما درخواست کنید ما به شما همیاری خواهیم داد.
 19. آیا گرفتن ویزا و پذیرش تضمینیه؟
  خیر. دانشگاه پذیرش را برسی میکند و سفارت ویزا را . این دفتر از 29 سال تجربه خود شما را یاری میدهد که کارهایتان را به نحو احسن پیش برده و آمادگی کامل در زمینه مدارک و اطلاعات را داشته باشید.
 20. آیا تحصیل در آمریکا محدودیت سنی داره؟
  خیر
 21. متاهل ها هم میتونن بیان با خانوادهبرای تحصیل ؟
  بله در صورتی که متقاضی ویزا بگیرد میتواند برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود نیز تقاضای ویزا F-2 بکند
 22. کجا مصاحبه ویزا میریم؟
  دوبی. آنکارا. فرانکفورت. وین. ناپل.
 23. میشود منو همسرم جفتمون پذیرش بگیریم؟
  بله
 24. دانشگاه کجاس؟
  ایالت کالیفرنیا و اوهایو 
 25. اسم دانشگاه چیه؟
  بعد از بررسی پرونده و ریز نمرات شما دانشگاه مورد نظر ما به شما معرفی خواهد شد.
 26. چند ماه زبان باید بخونیم؟
  بستگی به سطح زبان شما داره. 2 ماه . 4ماه یا یک سال. هر زمانی که امتحان آیلتز رو با نمره 5.5 برای لیسانیس و 6.5 برای فوق لیسانس پاس کنید وارد دوره اصلی دانشگاه میشوید
 27. آیا GRE هم میخواد؟
  خیر
 28. واسه phd و دکتری هم دارید؟
  خیر فقط لیسانس و فوق لیسانس
 29. کلاس زبان چنده؟
  جدول هزینه ها و مدت دوره ها در بخش دانشجویی موجود است
 30. خوابگاه کی باید رزرو بشه؟
  در صورت پذیرفته شدن دانشگاه اطلاعات خوابگاه را به شما خواهد داد
 31. واسه زبان به تنهایی میشه پذیرش گرفت؟
  بله ولی ویزا گرفتن برای زبان به تنهایی مشکل میباشد. باید با پذیرشدوره 4 ساله کارشناسی یا 2 ساله ارشد باشه که ویزا بدهند
 32.  آیلتز و تافال باید داشته باشیم؟
  ما چه با داشتن نمره زبان و چه بدون نمره زبان میتوانیم برای شما درخواست پذیرش به دانشگاه های مورد نظر این دفتر بدهیم

 

Bijan Assil Immigration was established by its owner, Mr. Bijan Assil, to provide prompt and professional assistance to persons wishing to consider migration to United State.


Bijan Assil

بیژن اصیل

متخصص و مشاور رسمی مهاجرتی شما با 33 سال تجربه از ایالت کالیفرنیا

001-310-271-3600 دفتر مرکزی
001-310-734-7280 فکسinfo@AssilUSA.com ایمیل


www.AssilUSA.com وب سایت


:آدرس پستی
8549 Wilshire Blvd. #951
Beverly Hills, CA 90211
Office: 468 N. Camden Dr. #200 Beverly Hills, CA 90210